Оставка, сега! Се уште актуелниот претседател Христијан Мицкоски треба да ги стави интересите на државата и на партијата пред сопствените и да си замине од ...
сите 3 | | | веќе видена

МАКЕДОНИЈА Е ПРЕД ВОВЕДУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Заострувањето на рестриктивните мерки е резултат на зголемувањето на бројот на новозаразените случаи, образложи ...
| | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев одговарајќи на новинарски прашања во врска со акцијата на МВР за заплена на дрога истакна ...
сите 4 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Општина Аеродром, Ивица Коневски му порача на Мицкоски побрзо да оздрави и да дојде на вонредниот конгрес за да даде отчет. ...
сите 6 | | | веќе видена

ВЛАДАТА ГО ПРЕТСТАВИ ПЛАНОТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА Премиерот Зоран Заев денеска претставувајќи го антикорупцискиот план со вицепремиерот за борба против ...
| | веќе видена

РУСКИТЕ ВАКЦИНИ ТРЕБА ДА СТИГНАТ ВО МАКЕДОНИЈА Премиерот Зоран Заев денеска објави дека првите дози од руската вакцина Спутник V ќе пристигнат во недела преку ...
| | веќе видена

СТАРТУВАШЕ ПРВАТА ФАЗА ОД ПОПИСОТ Од денес 1 март стартува првата фаза од попишувањето кое ќе се одвива до 21 април. Околу 5055 реонски попишувачи и 506 ...
| | веќе видена

Изградбата на далекуводот Штип-Овче Поле, е само дел од инвестицискиот циклус за ревитализација на електро-преносната мрежа на Република Северна Македонија. ...
сите 9 | | | веќе видена

Младите од Македонија и Грција веруваат во заедничка иднина. Нивните обиди да ги надминат децениските предрасуди се запишани и во Преспанскиот договор. ...
| | веќе видена