Интегрален текст од соопштение на Иницијативен одбор за свикување на вонреден конгрес ВМРО-ДПМНЕ „Се уште актуелниот Претседател Христијан Мицкоски треба да ...
сите 3 | | | прочитана: 31700 | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Ѓорчев одговарајќи на новинарски прашања во врска со акцијата на МВР за заплена на дрога истакна ...
сите 4 | | | прочитана: 13849 | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Општина Аеродром, Ивица Коневски му порача на Мицкоски побрзо да оздрави и да дојде на вонредниот конгрес за да даде отчет. ...
сите 6 | | | прочитана: 12476 | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 1.562 тестирања, а регистрирани се 316 нови случаи на ковид-19 во: Скопје – 164, Прилеп – 34, Куманово – 16, Кавадарци и ...
сите 195 | | | прочитана: 9929 | веќе видена

МАКЕДОНИЈА Е ПРЕД ВОВЕДУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Заострувањето на рестриктивните мерки е резултат на зголемувањето на бројот на новозаразените случаи, образложи ...
| | прочитана: 9081 | веќе видена

СОБРАНИЕТО ИЗГЛАСА ДОВЕРБА НА ВЛАДА Со 62 гласа „за“ и ниту еден против и без воздржани, Собранието денеска изгласа доверба на Владата. Премиерот Зоран Заев ...
| | прочитана: 2380 | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при ...
сите 3 | | | прочитана: 1209 | веќе видена

ВЛАДАТА ГО ПРЕТСТАВИ ПЛАНОТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА Премиерот Зоран Заев денеска претставувајќи го антикорупцискиот план со вицепремиерот за борба против ...
| | прочитана: 840 | веќе видена

СТАРТУВАШЕ ПРВАТА ФАЗА ОД ПОПИСОТ Од денес 1 март стартува првата фаза од попишувањето кое ќе се одвива до 21 април. Околу 5055 реонски попишувачи и 506 ...
| | прочитана: 668 | веќе видена

Младите од Македонија и Грција веруваат во заедничка иднина. Нивните обиди да ги надминат децениските предрасуди се запишани и во Преспанскиот договор. ...
| | прочитана: 520 | веќе видена

Денеска за настаните од „27 април“ сведочеше поранешниот пратеник од Валандово, Ѓоко Камчев. Тој истакна дека како тогашен пратеник бил член на повеќе групи ...
сите 2 | | | прочитана: 310 | веќе видена

РУСКИТЕ ВАКЦИНИ ТРЕБА ДА СТИГНАТ ВО МАКЕДОНИЈА Премиерот Зоран Заев денеска објави дека првите дози од руската вакцина Спутник V ќе пристигнат во недела преку ...
| | прочитана: 187 | веќе видена

АД МЕПСО денеска започна со реконструкција на основниот 110 киловолтен далекувод од Штип до Овче Поле во дложина од 17,88 километри, вреден 1,41 милион евра ...
сите 9 | | | прочитана: 164 | веќе видена