Во Општинската изборна комисија Гевгелија денеска во рамки на вонредните парламентарни избори своето демократско право ќе го оствари само еден гласач со ...
сите 4 | | | веќе видена

Вчера имаше најголем број на новозаразени со КОВИД-19 досега, но и рекорден број оздравени. Во последното деноноќие оздравеле 368 лица. Институтот за јавно ...
| | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва, на претпоследниот ден од кампањата за предвремените парламентарни избори, беше во посета на Крива Паланка. ...
сите 8 | | | веќе видена

Носителот на кандидатската листа на коалицијата „Можеме“ во ИЕ 2, Оливер Спасовски и претседателот на Комисијата за здравство на СДСМ, Венко Филипче имаа ...
| | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на ИЕ 4, Александар Николоски ги повика жителите на Валандово да се обединат и масовно, референдумски да излезат на ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ попладнево во Гевгелија,Дојран и Валандово. Лидерот на СДСМ Зоран Заев во Прилеп. Двата најголеми партиски табори ги поминуваат ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денес оствари работна посета на Секторот за внатрешни работи во Струмица, и Одделението за внатрешни работи Валандово ...
сите 2 | | | веќе видена

МВР ќе ги засили полициските патроли долж источната рута која стана актуелна за криумчарење мигранти. Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев од Струмица ...
сите 2 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден ја анализираме мрежата на експозитури и филијали на вкупно 14 банки од земјава. Периодов е актуелно делењето на Домашната платежна ...
сите 2 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
| | веќе видена