Со положување цвеќе на гробот и на спомен-обележјата во чест на поранешниот претседател Борис Трајковски денеска ќе биде одбележана 17-годишнината од неговата ...
сите 17 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, во емисијата „утрински брифинг“ рече дека Владата не се испазарила со Сашо Мијалков, поранешниот директор на ...
сите 3 | | | веќе видена

„Додека јас го напаѓав и се борев против Заев и СДСМ, Мицкоски си градеше хидроцентрали“, вака Никола Тодоров, ексминистер за здравство и поранешен висок ...
сите 10 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Богданци беше гостин на дебатата која ја организираше Министерството за образование и наука со поддршка на Амбасадата на ...
сите 4 | | | веќе видена

УГОСТИТЕЛИТЕ ИСПОРАЧАА БАРАЊА ДО ВЛАСТА Владата да направи посебен пакет мерки за нив, бараат угостителите кои денеска излегоа на протест. Објаснуваат дека се ...
| | веќе видена

СТИГА И ВТОРАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД СРБИЈА На граничниот премин Табановце пристигна и втората пратка од донацијата на вакцините од компанијата Фајзер, од соседна ...
| | веќе видена

„Во врска со невистините, ако Заев или било кој друг од СДСМ сакал да се пазари за било што со Мијалков или Груевски, тоа ќе го сторел во моментите кога ...
сите 2 | | | веќе видена

Огромна е бројката на граѓани кои досега се потпишаа на Иницијативата и го кажаа своето „НЕ“ за штетниот Закон за попис и голем фалсификат кој се подготвува. ...
сите 3 | | | веќе видена

Младите од Грција ретко патувале во Северна Македонија (37%), додека младите од Северна Македонија редовно и значително повеќе патувале во Грција (83.6%). Ова ...
сите 7 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска на денешната посета на Општина Валандово, заедно со градоначалникот на општината, Перо Костадинов и ...
сите 3 | | | веќе видена

Нема член на ВМРО-ДПМНЕ што не е загрижен за случувањата во партијата, а сите се прашуваат зошто ги губат сите избори во последните три години, беше речено на ...
сите 9 | | | веќе видена