Кандидатот за претседател Блерим Река, кој е ја има поддршката од Беса и Алијансата за Албанците, денеска ќе го одржи централниот митинг, а за град во кој ќе ...
сите 13 | | | веќе видена

ДИК: Пендаровски води во Крушево, Делчево, Чаир, Струмица, Валандово, Дојран, Ресен, Карпош… Претседателскиот кандидат на СДСМ во сериозно водство во Крушево, ...
сите 2 | | | веќе видена

На 17.04.2019 година во времето од 05:15 до 07:15 часот врз основа на Наредба на Основен суд Велес полициски службеници од Полициска станица Валандово извршиле ...
сите 5 | | | веќе видена

По недела дена од промоцијата на монографијата „Костадин Танчев-Динка - Од слика и графика до нови медиуми“, патем печатена на македонски и на англиски јазик ...
сите 3 | | | веќе видена

Во пресрет на велигденските празници, вработените од јавното претпријатие „Комунален сервис“ од Валандово, заедно со жителите од населеното место Балинци, ...
сите 2 | | | веќе видена

Кандидатот на СДСМ и коалицијата Стево Пендаровски, денеска е во посета на граѓаните на Валандово, Дојран, Богданци, а во Гевгелија ќе се одржи отворена ...
сите 2 | | | веќе видена

[freetext] Сашо Василевски претседател на Управен одбор и генерален директор на МЕПСО Инвестициите во преносната мрежа имаат двоен ефект врз македонската ...
| | веќе видена