Венко Филипче се смее на митинзите на СДСМ, но бројките на починати од ковид-19 во Македонија воопшто не се за смеење, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ и велат дека ...
сите 200 | | | веќе видена

Вчера околу 15.00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на крстосница од улиците „Првомајска“ и „Лазар Колишевски“ во Валандово се случила ...
сите 6 | | | веќе видена

ЗАЕВ ВЕТИ ДЕКА ЌЕ ГО СЛУШААТ ГЛАСОТ НА НАРОДОТ Maкедонскиот премиер Зоран Заев денеска изјави дека добиле „жолт“ картон од граѓаните и дека СДСМ се менува од ...
сите 23 | | | веќе видена

Во очекување на прес-конференцијата на Државната изборна комисија, која требаше да се одржи 21 часот, но се одложи на неодредено време, партиските штабови ...
сите 7 | | | веќе видена

ЕДЕН ЧЛЕН СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА Во последно време имаше отворени обиди за политичко влијание врз работата на Комисијата што кулминираше ...
| | веќе видена

Почитувани, Ве повикувам во недела на 17-ти октомври масовно да излеземе, да го дадеме својот глас, бидејќи време е да се обединиме сите заедно, време е за ...
| | веќе видена

Гласачкиот процес на локалните избори во општините Гевгелија, Богданци, Дојран и Валандово почна утрово на време на сите избирачки места,меѓутоа со проблеми со ...
сите 3 | | | веќе видена

Државната изборна комисија ги објави конечните резултатите од 32 општини во земјава. Гласовите во останатите општини се уште се пребројуваат. ВМРО-ДПМНЕ победи ...
сите 110 | | | веќе видена

Процентот на избирачи кои гласале во изборните места од кои пристигнале податоци до 18:00 часот е 49,29, информираше на вечерашната прес-конференција ...
сите 21 | | | веќе видена

Имавме мирен и достоинствен изборен процес. Им честитам на институциите за успешниот изборен ден, изјави на првата прес-конференција по затворањето на ...
| | веќе видена

На 23 Октомври