- Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Валандово, вчера во 11:45 часот во Валандово, го лишиле од слобода В.З.(48) од Валандово. Како што ...
сите 7 | | | прочитана: 3604 | веќе видена

Полициска акција во Валандово во потрага на скопјанец со потерница завршила успешно, информираат од МВР. - На 02.10.2023 во 15:50 часот полициски службеници од ...
сите 3 | | | прочитана: 2095 | веќе видена

Центарот за управување со кризи информира дека вчера имаше 29 пожари на отворен простор. Гореле стрништа, пасишта, отпадоци, сува трева, трње, трска, лозје, ...
сите 14 | | | прочитана: 910 | веќе видена