Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, во емисијата „утрински брифинг“ рече дека Владата не се испазарила со Сашо Мијалков, поранешниот директор на ...
сите 3 | | | прочитана: 49993 | веќе видена

Огромна е бројката на граѓани кои досега се потпишаа на Иницијативата и го кажаа своето „НЕ“ за штетниот Закон за попис и голем фалсификат кој се подготвува. ...
сите 3 | | | прочитана: 15798 | веќе видена

УГОСТИТЕЛИТЕ ИСПОРАЧАА БАРАЊА ДО ВЛАСТА Владата да направи посебен пакет мерки за нив, бараат угостителите кои денеска излегоа на протест. Објаснуваат дека се ...
| | прочитана: 13035 | веќе видена

„Во врска со невистините, ако Заев или било кој друг од СДСМ сакал да се пазари за било што со Мијалков или Груевски, тоа ќе го сторел во моментите кога ...
сите 2 | | | прочитана: 6444 | веќе видена

СТИГА И ВТОРАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД СРБИЈА На граничниот премин Табановце пристигна и втората пратка од донацијата на вакцините од компанијата Фајзер, од соседна ...
| | прочитана: 5723 | веќе видена

Полицијата поднесе три кривични пријави за возачи на автобуси, вработени во компании за превоз, кои возеле повеќе патници од дозволеното, односно имало над 50 ...
сите 4 | | | прочитана: 3830 | веќе видена

„Додека јас го напаѓав и се борев против Заев и СДСМ, Мицкоски си градеше хидроцентрали“, вака Никола Тодоров, ексминистер за здравство и поранешен висок ...
сите 10 | | | прочитана: 813 | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Богданци беше гостин на дебатата која ја организираше Министерството за образование и наука со поддршка на Амбасадата на ...
сите 4 | | | прочитана: 489 | веќе видена

Државата ќе порача дополнителни 100.000 вакцини „Спутник“, со што би се надополнил севкупниот план за вакцинација, додека неделава се очекуваат и првите ...
сите 8 | | | прочитана: 321 | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска на денешната посета на Општина Валандово, заедно со градоначалникот на општината, Перо Костадинов и ...
сите 3 | | | прочитана: 242 | веќе видена

Со положување цвеќе на гробот и на спомен-обележјата во чест на поранешниот претседател Борис Трајковски денеска ќе биде одбележана 17-годишнината од неговата ...
сите 17 | | | прочитана: 180 | веќе видена

Борче Стамов од Иницијативниот одбор за одржување на вонреден конгрес на ВМРО-ДПМНЕ вели дека нивната поддршка се зголемува од ден во ден. Тој истакна дека на ...
сите 9 | | | веќе видена

Младите од Грција ретко патувале во Северна Македонија (37%), додека младите од Северна Македонија редовно и значително повеќе патувале во Грција (83.6%). Ова ...
сите 7 | | | веќе видена