Засилен северен ветер кој на повисоките места достигнуваше до 70 километри на час и нестабилност со појава на град е регистрирана околу Валандово, денеска ...
сите 7 | | | прочитана: 2265 | веќе видена

Кумановци се плашат дека наскоро ќе соочат со големи последици од загадување на животната средина со тешка индустрија ако во близина на градот се отвори рудник ...
| | веќе видена

Летен саем на книгата

Македонската асоцијација на издавачи во рамките на своите заложби за популаризација на книгата и културата на читање, продолжува со своите активности. Првиот ...
 • Ramstore Mall - Skopje
 • 10:00:00 , 23 Мај, 2017 до 22:00:00 , 28 Мај, 2017
 • Македонска асоцијација на издавачи
 • 698 доаѓаат, 1151 можеби
 • Раце Горе "Pop-Up Shop"

  || Втората достава од колекцијата Пролет/Лето '17 е спремна, па решивме да направиме дводневен "Pop-Up Shop" во местото каде што пред 3 години започна сe @ ...
 • Concept 37, Skopje
 • 13:00:00 , 23 Мај, 2017 до 17:00:00 , 24 Мај, 2017
 • Раце Горе
 • 96 доаѓаат, 176 можеби
 • Титов Врв 2017

  ДПС Трансверзалец ќе се приклучи на традиционалното искачување на највисокиот врв на Шар Планина, Титов Врв (2.747 м), манифестација во организација на ПК ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 08:00:00 , 27 Мај, 2017 до 20:00:00 , 28 Мај, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 78 доаѓаат, 357 можеби


 • На 24 Мај