Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 20 април. Денеска е Воскресение Христово – Втор ден. Велигден, или празникот на Христовото ...
сите 2 | | | прочитана: 4348 | веќе видена

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 25 април. Денеска е Св. апостол и евангелист Марко. Марко е еден од 70-те Христови апостоли. Евреин ...
сите 5 | | | веќе видена

Пејачот Ѓоко Јовиќ за Ѓурѓовден, објави фотографија од нивата на која почнал да работи во неговото Валандово. Вели дека сега почнал да продава патлиџани иако ...
| | веќе видена