Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница го соопшти заклучокот за известување на конечност од резултатите од локалните избори во првиот круг што ...
сите 112 | | | прочитана: 41451 | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев изјави дека СДСМ и коалицијата победуваат или имаат водство во повеќе од 30 општини во земјава. Според него, коалицијата на СДСМ ...
сите 23 | | | прочитана: 19515 | веќе видена

Процентот на избирачи кои гласале во изборните места од кои пристигнале податоци до 18:00 часот е 49,29, информираше на вечерашната прес-конференција ...
сите 25 | | | прочитана: 9596 | веќе видена

ЕДЕН ЧЛЕН СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД КОМИСИЈАТА ЗА ИСТОРИСКИ ПРАШАЊА Во последно време имаше отворени обиди за политичко влијание врз работата на Комисијата што кулминираше ...
| | прочитана: 7859 | веќе видена

Во очекување на прес-конференцијата на Државната изборна комисија, која требаше да се одржи 21 часот, но се одложи на неодредено време, партиските штабови ...
сите 6 | | | прочитана: 6737 | веќе видена

Бројот на починати од корона во Македонија ја надмина бројката 7 илјади. Поточно последната статистика на Министерството за здравство вели дека починати се ...
сите 198 | | | прочитана: 5122 | веќе видена

ЗАЕВ СО СМС ДО ЧЛЕНСТВОТО ПОВИКАЛ НА ОБЕДИНУВАЊЕ Meдиумите објавуваат СМС порака за која тврдат дека премиерот Зоран Заев ја пратил до сопартијците и повикува ...
| | прочитана: 3127 | веќе видена

Вчера околу 15.00 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на крстосница од улиците „Првомајска“ и „Лазар Колишевски“ во Валандово се случила ...
сите 6 | | | прочитана: 1632 | веќе видена

СДСМ прогласи победа во прв круг во Делчево, Валандово, Дојран, Крива Паланка и во Лозово. Убедливо водство СДСМ има во Берово, Карпош, Пробиштип, Богданци, ...
| | прочитана: 1066 | веќе видена

Продолжува скринингот за Ковид-19 во средните училишта во земјата. Резултатите вчера покажаа дека шеесет и осумте тестирани ученици од средното училише „Зеф ...
сите 7 | | | прочитана: 548 | веќе видена

Имавме мирен и достоинствен изборен процес. Им честитам на институциите за успешниот изборен ден, изјави на првата прес-конференција по затворањето на ...
| | прочитана: 184 | веќе видена

Почитувани, Ве повикувам во недела на 17-ти октомври масовно да излеземе, да го дадеме својот глас, бидејќи време е да се обединиме сите заедно, време е за ...
| | веќе видена

На 23 Октомври