Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 8 | | | прочитана: 4770 | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 922 тестови, а регистрирани се 163 нови случаи со КОВИД-19 и 110 ...
сите 109 | | | прочитана: 2000 | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски денеска додели договори за поддршка на манифестации за промоција на домашни земјоделски ...
сите 2 | | | веќе видена