ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
| | веќе видена

Вчера беа регистрирани рекордни 934 нови случаи на ковид-19 и 5 починати и 454 оздравени пациенти. Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во Македонија од ...
сите 219 | | | веќе видена

Градоначалникот на Кавадарци и поранешен потпретседател на ВМРО ДПМНЕ, Митко Јанчев во емисијата „Во центар“ изјави дека ќе се кандидира за лидер на ВМРО ДПМНЕ ...
сите 7 | | | веќе видена

Портпаролот на Владата на Република Северна Македонија, Душко Арсовски, денеска ја одржа редовната прес-конференција на која информираше за заклучоците, ...
сите 25 | | | веќе видена

На дебатата „Како до ефикасни и независни инспекциски служби во Скопје“ што ја организираше НВО Инфоцентарот, градоначалникот Петре Шилегов се осврна на ...
сите 8 | | | веќе видена

На 31 Октомври