Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Македонски Брод во рамките на кампањата "За обнова на Македонија", најпрво им се заблагодари на ...
сите 6 | | | веќе видена

Појавувањето на поранешниот претседател Ѓорге Иванов во кампањата на носителот на листата во четвртата изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, го ...
сите 29 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во Гевгелија зборуваше за новата економска визија за развој на државата по надминување на кризата и ги претстави плановите ...
| | веќе видена

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, денеска од Дојран ги повика сите производители на земјоделски производи и ...
сите 4 | | | веќе видена

Денеска, министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, беше во редовна посета на Општата болница со проширена дејност Гевгелија. Тој оствари средба со ...
сите 2 | | | веќе видена

Претседателот на ТХП, воедно и кандидат за пратеник од коалицијата „Можеме", Енес Ибрахим се сретна со жителите од валандовскиот регион. Ибрахим истакна дека ...
| | веќе видена

Обнова му треба на ВМРО-ДПМНЕ, не на државата, порача претседателот на СДСМ и носител на кандидатската листа на пратеници во ИЕ4, Зоран Заев на граѓанската ...
сите 2 | | | веќе видена

Еднокатна куќа во центарот на Струмица, во близина на Малиот градски парк, и денес потсетува на животот и делото на народниот херој Благој Јанков Мучето, кој ...
| | веќе видена

На 4 Јули